Fakty a zaujímavosti: Frigidita – čo to vlastne je a aké sú príčiny jej vzniku

Frigidita menopauza fakty

Je tiež nazývaná porucha zníženej sexuálnej aktivity. Frigidita alebo chladnosť je bežným javom u žien a môže viesť k problémom v partnerstve. Je to zarážajúce, ale až 20% Američaniek v istom veku trpí frigiditou. Ak žena pochopí, čo sa skrýva za jej chladnosťou, môže jej to pomôcť prekonať tento stav a posilniť partnerský vzťah. Chladnosť u žien sa často označuje ako ženská sexuálna dysfunkcia.

Znížené libido u žien býva dôsledkom nejakého závažnejšieho problému, ktorý by mal byť rozpoznaný. V mnohých prípadoch je to ženino podvedomie, ktoré spôsobuje, že žena sa vyhýba alebo dokonca odmieta sexuálnu blízkosť a trpí zníženou pohlavnou túžbou. Tiež bolo zaznamenané, že žena sa cítila počas sexu nepohodlne a dokonca pociťovala bolesť. Či už sa za frigiditou ukrýva fyzický alebo duševný problém, môže mať škodlivý vplyv aj na najlepší vzťah. V prípade, že máte ťažkosti so vzrušením alebo pociťujete bolesť alebo nepohodlie pri sexe, je dôležité, aby ste sa zdôverili partnerovi a tiež zašli za psychológom, ktorý vám ako páru bude vedieť pomôcť. Rovnako môžete vyhľadať aj gynekológa ak trpíte zníženou chuťou na sex.

Akcia
Tento týždeň výrobca ponúka exkluzívnu akciu na Clitorin, Vigorelle a Breastmax. Vyskúšajte prírodné tabletky na lepšie vzrušenie, zväčšenie pŕs a silnejší orgazmus, stačí napísať VI10 za meno pri objednávke a získate zľavu 10 percent na celú vašu objednávku. Čím viac objednáte, tým väčšiu zľavu získate. Objednávajte rýchlo, balenia sa vypredávajú ako zadarmo!

Clitorinlepšie vzrušenie pre najlepší orgazmus, môže pomôcť pre rýchle oplodnenie pre ženy.
Vigorellelubrikačný gél pre lepšie zvlhčenie vagíny, výsledkom je zvýšenie libida, vyššia chuť na sex.
Breastmaxtabletky na zväčšenie poprsia a štíhlu postavu, doporučujeme dlhodobé užívanie pre ženy.
Kde kúpiť produkty: Vigrx.cz a Afrodi.sk Chcem využiť zľavu

Sexuality zahŕňa rôzne emócie od romantiky a pocitov zmyselnosti a túžby po pocity bezpečnosti a blízkosti. Preto pocit ochladnutia môže mať emocionálnu, fyzickú, zdravotnú príčinu.

Medzi emocionálne príčiny patrí napríklad traumatický sexuálny zážitok z minulosti ako incest, znásilnenie, sexuálny útok; emocionálny priepasť so sexuálnym partnerom, problémy s komunikáciou, nevyriešené emocionálne záležitosti, hádky, osobné tabu alebo pocit sexuálneho nátlaku. Niekedy sa ženy môžu cítiť previnilo, zahanbene, úzkostne, depresívne alebo znudene počas sexu. Strach z nechceného otehotnenia môže tiež viesť k zníženej sexuálnej aktivite. Niekedy aj svokra vo vedľajšej izbe alebo opitý partner majú zlý vplyv na sexuálnu aktivitu u ženy. Nedostatok sebadôvery a pocit menejcennosti vedú k frigidite.

Je tu ale tiež mnoho fyzických faktorov ovplyvňujúcich libido, napríklad slabý výkon u muža, suchosť vagíny, nepohodlie a bolesť počas pohlavného styku, nedostatočná predohra, nespavosť, únava, vyčerpanie, poškodenie nervov pri traume alebo operácii, hormonálna nerovnováha, závislosť alebo gynekologické problémy.

Lieky ako antidepresíva, lieky na vysoký krvný tlak a antikoncepcia súvisia so sexuálnou aktivitou a orgazmom, keďže ovplyvňujú prenos chemických látok a pohlavné hormóny.

Frigidita

POZOR: Straší menopauza aj Vás?

Menopauza alebo klimaktérium je obdobie v živote žien, kedy sa zastavuje menštruácia a tým žena už nemôže mať dieťa. Väčšinou sa objavuje medzi 49. a 52. rokom veku. Lekári rozumejú menopauzou keď žena nemá pravidelné mesačné krvácanie po dobu jedného roka. Tiež sa dá charakterizovať poklesom hormónov, ktoré môžu spôsobiť napríklad aj pokles libida. Ak menopauza spôsobuje aj u vás zníženú chuť na sex, nezúfajte. Ponúkame vám prehľad toho, čo sa vo vašom tele deje a čo s tým robiť.

Počas menopauzy dochádza vo vašom tele k mnohým zmenám a znížená chuť na sex je jedna z nich. Pre mnoho žien sa problém stane oveľa väčším, keď sa diagnostikuje ako znížená sexuálna aktivita.

Vekom vaječníky strácajú svoju schopnosť produkovať hormóny vrátane estrogénu. Následkom toho steny vagíny, klitoris a vulva strácajú pružnosť a elasticitu a často sú suché a ľahko sa podráždia. Nedostatok estrogénu spôsobuje suchosť vagíny, čo má za následok nepohodlie počas sexuálneho aktu a tiež môže ovplyvniť intenzitu orgazmu. Testosterón je ďalší hormón, ktorý zohráva hlavnú úlohu v sexuálnej túžbe a tiež má tendenciu klesať v období menopauzy. Jedným z mýtov je, že ženy nemajú testosterón, len muži, čo nie je pravda. Aj muži aj ženy produkujú testosterón, len v iných množstvách. Rovnako je tento hormón dôležitým v ženskom ako aj v mužskom tele. Správna hladina tohto hormónu sa spája so zdravou sexuálnou aktivitou a naopak, nízka hladina je príčinou zníženej sexuálnej aktivity.

Frigidita liečba

Radí odborník: Liečba – aká je najúčinnejšia liečba?

Dobrou správou je, že liečba menopauzálnych symptómov tiež zaberá pri zníženej sexuálnej aktivite. Avšak, mali by ste navštíviť svojho lekára, aby vám poradil s výberom správnych liekov.

Minulé sexuálne skúsenosti ako aj to, ako žena vníma samú seba ovplyvňujú jej sexuálne zážitky. Žena je viac ako len množstvo jej hormónov.

Ďalšie liečebné stratégie zahŕňajú:

 Antidepresíva preukázali účinok pri liečbe zníženej sexuálnej aktivity.

 Partnerská terapia je tiež účinná, môže partnerov naučiť ako riešiť konflikty, ako zvládať rozdiely nielen v sexuálnej oblasti, ktoré okrem iného takisto prispievajú k problémom v posteli.

 Viagra nielen pre mužov. Zlepšuje sexuálnu túžbu a uspokojenie asi u 30% žien.

 Zdravé stravovanie a cvičenie je tá najjednoduchšia rada. Medzi „sexi“ potraviny rozhodne patria ľanové semiačka a olej, listová zelenina, ryby ako losos, haring a makrela, obzvlášť pečeň z nich, ustrice a celozrnné potraviny. Tieto potraviny pôsobia na tráviaci systém, zvyšujú hladinu testosterónu zatiaľ čo eliminujú nadbytok estrogénov. Cvičenie prirodzene zvyšuje testosterón u mužov aj u žien.

AKTUÁLNE: Dnes si tabletky kúpilo už 6 žien!
VÝPREDAJ: Získajte super zľavu 10% na celú objednávku produktu Clitorin. Stačí napísať VZ10 za meno pri objednávke a získate až 10% zľavu! Akcia platí na všetky produkty na afrodi.sk!

Tip na dnes: Ako stimulovať sexuálnu túžbu u žien?

Clitorin – prípravok, ktorý stimuluje sexuálnu túžbu u žien, navracia im energiu, vitalitu a silu. Udržiava tiež ich zdravú sexualitu, ženy ľahšie dosiahnu orgazmus čo vedie k spokojnému sexuálnemu životu. Clitorin je prírodný prípravok vo forme tabletiek, ktoré sú bezpečné, nenávykové a sú vhodné tiež po menopauze a účinné pri frigidite.

Vigorelle – lokálny krém, ktorý sa aplikuje do vagíny najlepšie počas predohry.  Stimuluje vaginálnu oblasť počas pohlavného styku. Má neuveriteľné stimulačné účinky, ktoré maximalizujú potešenie a lubrikáciu počas sexuálneho aktu. Krém je vhodné používať aj po menopauze a pri frigidite.

RECENZIE DOKTOROV – Najlepší produkt na vyriešenie sexuálnych problémov

Výživový doplnok Clitorin je unikátny  – hodí sa pre akúkoľvek dospelú ženu. Či sú to problémy s frigiditou alebo tie, ktoré prináša menopauza, dokáže ich vyriešiť. Clitorin je majster dlhodobého  zvýšenia sexuálneho vzrušenia a lepších, dlhotrvajúcejších a zmyselnejších orgazmov. ženy po menopauze ocenia, že prípravok má hydratačné schopnosti a ich nepríjemný pocit suchej pošvy sa stane minulosťou.

Podobné príspevky

Leave a Reply